back to top
31.5 C
Tirana
E martë, 25 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Pjetër Gaci

Na ishte nji herë Festivali… – nga Frederik Ndoci

Na ishte nji herë Festivali... nga Frederik Ndoci Për profesionalizëm për supernivel të lart interpretimi, për muzikë precioze dhe teksti mjaft prekës e logjik, ishte...

Dritëhijet kulturore të Shkodrës – nga Albri Brahusha

Dritëhijet kulturore të Shkodrës nga Albri Brahusha Ka kohë që nji flakë në ndërgjegje më ngacmon me folë për nji temë të vështirë, siç asht ajo...

Kush ishte Tahir Kastrati, ideatori i “Karajfilat që ka Shkodra”

Kush ishte Tahir Kastrati, ideatori i “Karajfilat që ka Shkodra” Formacioni popullor “Karajfilat që ka Shkodra” 7, një ndër arritjet më të mira të qytetit...

Si lindi kënga ikonë e muzikës popullore dhe historia e vërtetë e saj – Kënga “Lulebore” e Simon Gjonit

Si lindi kënga ikonë e muzikës popullore dhe historia e vërtetë e saj Kënga "Lulebore" e Simon Gjonit Legjendat lindin e rriten në gjirin e popullit...

Rranja e siguron mbijetesën e nji kombi e të nji qytetnimi – Koncert përkujtimor në Vjenë

Rranja e siguron mbijetesën e nji kombi e të nji qytetnimi Koncert përkujtimor në Vjenë E bukura trashigohet dhe na shqiptarët kudo që jena edhe të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.