back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Nonda Papuli

Një përjetim që më frymëzoi… – nga Pertefe Leka

I dashur Jozef Kishe kohë që më kishe kërkuar shkrime për 100 vjetorin e Gjimnazit të Shtetit në Shkodër. Tashti po afron data 5 Tetor 1922-2022,...

Vrasja e Bardhok Bibës dhe vrasja e 14 të pafajshmëve… – 17 gusht 1949, dita kur nisi rrënimi i Mirditës

Vrasja e Bardhok Bibës dhe vrasja e 14 të pafajshmëve... 17 gusht 1949, dita kur nisi rrënimi i Mirditës   “Krahu i duhur i historisë” - genocidi...

17 Gusht 1949 – Masakra e Qafës së Valmirit – nga Tanush Kaso

17 Gusht 1949 - Masakra e Qafës së Valmirit nga Tanush Kaso Duke shfletuar dokumentet arkivore. Çfarë ndodhi në Mirditë, në harkun kohor prej dhjetë ditësh, 7-17...

Me shkrue të vërtetën nuk asht kurrë vonë… Frida Sadedini (1914 – 2004) nga Fritz Radovani

Me shkrue të vërtetën nuk asht kurrë vonë... Frida Sadedini (1914 - 2004) nga Fritz Radovani Çdo dosje e nji të burgosuni politik asht nji libër antikomunist! Proces...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.