back to top
33.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ndoc Papleka

Petro Zheji – nga Edison Ypi

Petro Zheji nga Edison Ypi Mua letargut, mua gjarpërit të përgjumur në pritje të zgjohej kur të ngrohej moti, nuk më interesonin të tjerë; më mjaftonin...

Petro Zheji – nga Edison Ypi

Petro Zheji nga Edison Ypi Mua letargut, mua gjarpërit të përgjumur në pritje të zgjohesha kur të ngrohej moti, nuk më interesonin të tjerë, më mjaftonin...

Kasem Trebeshina: “Realizmi socialist… shkolla e turpit Letërsisë Shqipe” (1994)

Kasem Trebeshina: "Realizmi socialist... shkolla e turpit Letërsisë Shqipe" (1994) Intervistë  nga Hans-Joachim Lanksch Zoti Trebeshina, gjatë takimeve letrare në Rauris, hasi në interesim të...

Kasëm Trebeshina: Jo i kohës apo i kohës së mbrapshtë? (1994)

Ta rilexosh dhe ta rijetosh nji intervistë pas njëzet vitesh... nga  Jozef Radi Kjo intervistë e gjatë është e plot njëzet viteve të shkuara, në...

Abuzimi me një minorene: Shkurte Pal Vata – Çelo Hoxha

Abuzimi me një minorene: Shkurte Pal Vata - Çelo Hoxha (standard, 26 janar 2013) Pas vdekjes, për Shkurtën u shkruan vjersha, këngë, libra, u ngritën...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.