back to top
12.5 C
Tirana
E premte, 19 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Muzika

Asgjë e keqe s’të vjen nga muzika… – tregim nga Ramiz Gjini

Asgjë e keqe s’të vjen nga muzika,  tregim nga Ramiz Gjini Gruaja e re që thirrej Amla, hodhi kafen në dy filxhanë, pastaj u kthye nga...

Arti – midis artistit dhe kundruesit nga Entela Tabaku – Sorman

Arti - midis artistit dhe kundruesit nga Entela Tabaku - Sorman Arti asht mënyra ma emancipuese e komunikimit të shoqnisë... Ashtu si të shkruemit, si të...

Françesk Radi: Elektronika ka shkatërruar muzikën, montazhierët kanë zëvendësuar kompozitorët

Françesk Radi: Elektronika ka shkatërruar muzikën, montazhierët kanë zëvendësuar kompozitorët Intervistoi: Julia Vrapi Kantautori i njohur Françesk Radi, gjatë aktivitetit të tij muzikor ka sjellë këngë, të...

Emil M. Cioran (1911-1995) Muzika

"Se kujt i ban thirrje muzika mbrenda nesh asht e vështirë me u kuptue, por nji gja asht e  sigurt se ajo prek nji...

Fragmente kujtimesh
 për profesor Fotaq Filipeun… Flamur Shabani

Fragmente kujtimesh 
për profesor Fotaq Filipeun... nga Flamur Shabani Edhe pse kam shkruar edhe herë tjetër për profesorin, një cytje, një ngacmim
sado i vogël nga...

Joseph Addison (1672-1719) – Muzika

“Muzika asht e mira ma e madhe që ne vdekatarët njohim... Dhe e gjithë kjo që i përket parajsës, ne e kemi këtu mes...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.