back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Muzeu Historik Kombëtar

Një histori me gjuhtarët dhe gjuhën shqipe – nga Zyba Hysa

Një histori me gjuhtarët dhe gjuhën shqipe nga Zyba Hysa Para disa vitesh, te “Muzeu Historik”, këtu në Tiranë, u organizua një Sesion Shkencor për Gjuhën...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare dhe Muzeut Historik Kombëtar – nga Karl Gurakuqi – Shkëputë nga ditari i tij

Themelimi Bibliotekës Kombëtare e Muzeut Historik Kombëtar nga Karl Gurakuqi - Shkëputë nga ditari i tij Karl Gurakuqi themeloj Bibljothekën Kombtare - 28 nanduer 1922 . Mbasi asht kthye në...

Leonardo Voci – Piktori Abstraksionist në një ekspozitë personale

Leonardo Voci - Piktori Abstraksionist në një ekspozitë personale Piktori Abstraksionist Leonardo Voci, mbas 28 vitesh karrierë, i rishfaqet artëdashësve kryeqytetas me një tjetër ekspozitë të...

Murat Basha (1900-1945): “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe…” – nga Astrit Kola

Murat Basha (1900-1945) “Po vdes për Liri, dhe për çeshtjen tonë të madhe...” Shkrim i përgatitur nga Astrit Kola Më vjen keq që nuk i kam fotot...

Dorëshkrimet e Don Nikoll Mazrekut nga Ndue Dedaj* & Gjergj Marku

Dorëshkrimet e Don Nikoll Mazrekut nga Ndue Dedaj* & Gjergj Marku Dorëshkrimet e Monsinjor Nikoll Mazrekut flenë nën pluhurin e harresës. Gjuha e këtyre shkrimeve është...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.