back to top
16.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Merita Broja

Xhemal Broja, dramaturgu shkodran që luftoi kundër fashizmit, por u shkatërrua nga komunizmi!

Xhemal Broja, dramaturgu shkodran që luftoi kundër fashizmit, por u shkatërrua nga komunizmi! Dramaturg, pedagog, drejtor i Teatrit Popullor. Xhemal Broja, lindi më 24 mars të...

Selfixhe Ciu, gazetarja e parë e internuar… – përmes rrëfimit të së bijës Merita Broja

Selfixhe Ciu, gazetarja e parë e internuar përmes rrëfimit të së bijës Merita Broja Historia e veçantë e njërës prej gazetareve dhe poeteve të para të...

Jeta dhe teatri i një ish-komunisti… që u persekutua Aktori dhe regjizori Xhemal Broja – nga Elsa Demo

Jeta dhe teatri i një ish-komunisti... që u persekutua Aktori dhe regjizori Xhemal Broja nga Elsa Demo Gjithë çfarë ruhet në formën e kujtimeve nga Xhemal...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.