Nyjet-Arkivit për » Maya Angelou «

Një statujë e madhe e poetes Angelou… – nga Visar Zhiti

Një statujë e madhe e poetes Angelou… nga Visar Zhiti …Maya Angelou (1928-2014), na befasoi kur e pamë në rrugët e ëashingtonit, statujë madhështore, po sa e dashur dhe njerëzore ishte në Lexo Me Teper.

Maya Angelou – Tri Poezi (Përkthye nga Ilir Seci)

“Kam mësue, se mund të kuptosh shumë nga nji njeri, prej mënyrës se si ai përball tri gjana: nji ditë me shi, humbjen bagazheve dhe ndërthurjen e dritave në pemën e Krishtlindjeve…” Maya Angelou Maya Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook