Nyjet-Arkivit për » Matilda Mirakaj «

Grimca rrëfimesh mbi Mark Temalin dhe vdekjen e tij – nga Pervizi – Radi – Mirakaj

Grimca rrëfimesh mbi Mark Temalin dhe vdekjen e tij nga – Pervizi – Radi – Mirakaj Emni i Mark Temali për shumkend s’thotë asgja të randsishme… Mark Temali, nga rrefimet e Lexo Me Teper.

Kujtesa e luleve… – nga Matilda Mirakaj

Krimi më i madh i diktaturës komuniste nuk ka qenë ai ndaj kundërshtarëve të saj të bindur por ndaj fëmijëve të pafajshëm të këtyre njerzve të indeksuar. Ndaj tyre shteti shqiptar as sot Lexo Me Teper.

Pse nuk e ze gjumi natën Xhufin?! Sepse u krahasoka Hoxha me Hitlerin?! nga Matilda Mirakaj

Pse nuk e ze gjumi natën Xhufin?! Sepse u krahasoka Hoxha me Hitlerin?! nga Matilda Mirakaj Në US para një jave, një vajze e çmendur, në lufte me Youtube, shkoj e plagosi tre Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook