back to top
10.5 C
Tirana
E diel, 21 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Masakra e Borovës

Masakra e Borovës, 6 korrik 1943 – nga Kastriot Dervishi

Masakra e Borovës, 6 korrik 1943 nga Kastriot Dervishi Ushtria gjermane vrau 115 civilë, lista e viktimave Divizioni 104 Jeger, ishte tranzit në Shqipëri nëpër rrugën...

Çfarë fsheh interpretimi komunist i Masakrës së Borovës? – nga Genc Hoti

Çfarë fsheh interpretimi komunist i Masakrës së Borovës? nga Genc Hoti Eshtë një ngjarje kriminale që është përdorur gjerësisht nga historiografia komuniste si shembull mbi masakrat...

…mos m’i fshi këto “e me dy pika”… Arlinda Guma bisedon me përkthyesin Hans-Joachim Lanksch

...mos m'i fshi këto "e me dy pika" bisedon me përkthyesin Hans-Joachim Lanksch shkrimtarja Arlinda Guma Për shkak të njohjes me Lanksch-in, u mëdysha disi, nëse...

Masakra e naziste e Borovës dhe… Masakra komuniste e Mirdites nga Ilir Hashorva

Masakra e naziste e Borovës dhe... Masakra komuniste e Mirdites nga Ilir Hashorva Disa kohë më parë u përkujtuan dy masakra: 70 vjetori i Masakrës së Borovës,...

Sami Repishti: Nga Gjermania – Nji qytetnim që nderon…

Profesor Sami Repishti: Nga Gjermania - Nji qytetnim që nderon... Sot lexova në faqen “Balkanweb” nji lajm me titull: “Masakra e Borovës pas 70 vjetëve…”, dhanë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.