back to top
24.5 C
Tirana
E premte, 14 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mark Palnikaj

Don Pal Zogaj – babai i gramatikës shqipe, 200 vjet i harruar – nga Mark Palnikaj

Don Pal Zogaj - babai i gramatikës shqipe, 200 vjet i harruar nga Mark Palnikaj Kush ishte kleriku që përgatiti gramatikën e shqipes në vitin 1776....

Shqyrtime në toponiminë dhe historinë e vjetër të zonës së Nikaj-Mërtur – nga Genc Pecnikaj

Shqyrtime në toponiminë dhe historinë e vjetër të zonës së Nikaj-Mërtur nga Genc Pecnikaj Territori ku shtrihet sot krahina e Nikaj-Mërturit ka qënë historikisht gjatë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.