back to top
15.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Marie Lasgush Poradeci

“Unë jam një tip i çuditshëm, jam i Lirë!” – nga Ditari i Lasgushit

"Unë jam një tip i çuditshëm, jam i Lirë." nga Ditari i Lasgushit Ora 11, isha ne Ministri i Kulturës Sejfulla Malëshova, i shpura materialin e...

Gjeniu për Gjeniun ose mbi Madhështinë – nga Marie Lasgush Poradeci

Gjeniu për Gjeniun ose mbi Madhështinë nga Marie Lasgush Poradeci "Sot, për ditëlindjen e të madhit Fishta (23 tetor 1871), do të tregoj një ngjarje që...

Shën Lasgushi – Shenjtor i Lirikës Shqiptare

Shën Lasgushi - Shenjtor i Lirikës Shqiptare Shën Lasgushi, desh dhe dëshira iu realizua... Shkoi në Shënjtëri më pas se shkoi në vdekje Enveri. Shën...

Një histori e dhimbshme lasgushiane… nga Marie Lasgush Poradeci

Nëse Testamenti i Ri është konsideruar libri i vetëm policor në botë ku autori i heq maskën lexuesit si fajtor, librat e Realizmit Socialist...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.