back to top
10.5 C
Tirana
E diel, 21 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Marcus Aurelius

Marcus Aurelius – Gothicus, Roman Emperor

Marcus Aurelius - Gothicus, Roman Emperor Marcus Aurelius Claudius - illyrius-dardanium est, (Marcus Aurelius Claudius është illyro-dardan) i lindur në Smirnum Dardanis, illyricum sacrum. Emri i plotë:...

Shqyrtime në toponiminë dhe historinë e vjetër të zonës së Nikaj-Mërtur – nga Genc Pecnikaj

Shqyrtime në toponiminë dhe historinë e vjetër të zonës së Nikaj-Mërtur nga Genc Pecnikaj Territori ku shtrihet sot krahina e Nikaj-Mërturit ka qënë historikisht gjatë...

Marcus Aurelius (121-180) – Suksesi

"Sukseset e jetës suaj, varen nga cilësia e mendimeve të tua..."  

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.