back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Manush Myftiu

Lasgushi rrëfen diçka… nga Jeta e tij…

Kur jeta lufton me antijetën... nga Jozef Radi E lexoj dhe e rilexoj kët rrëfim të Lirikut të Madh, Lasgush Poradecit... Sigurisht ky ditar...

15 fakte pse Enver Hoxha është një kriminel lufte

15 fakte pse Enver Hoxha është një kriminel lufte Agron Tufa & Çelo Hoxha Një luftë e drejtuar nga një kriminel lufte, me ca kriminelë...

Emrat e Byrosë Politike të Komitetit Qëndror të P.P.Sh… Jozef Radi

Emrat e Byrosë Politike të K.Q. të P.P.Sh. si dokument i vërtetës historike... nga Jozef Radi Byroja Politike e Komitetit Qëndror të Partisë së Punës...

Nga anonimati te tjetërsimi Leka Ndoja

Nga anonimati te tjetërsimi... nga Leka Ndoja Poeti, gazetari dhe eseisti Leka Ndoja, në vitin 2013, u paraqit me nji studim mjaft interesant, ku merr në shqyrtim shfrytëzimin...

Promemorie për Enver Hoxhën: Duhet hequr dorë nga rruga e Luigjit të XIV…

Duhet hequr dorë nga rruga e Luigjit të XIV... Promemorie për Enver Hoxhën Komitetit Qendror të P.P.Sh., Tiranë Ngjarjet e fundit më kanë bërë të mendohem...

Paradokse Shqiptare! Klodi Stralla

Paradokse Shqiptare! Klodi Stralla “...Vetëm tek e shkuara e popujve... fshihet e ardhmja e tyre...!” Isha për pak ditë me pushime në Korfuz të Greqisë dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.