back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Malësia e Madhe

Si u shpallën 19 kulakë në Rrethin e Shkodrës në 1951… – nga Vasel Gilaj

Si u shpallën 19 kulakë në Rrethin e Shkodrës në 1951… nga Vasel Gilaj Si u shpallën 19 kulakë në Rrethin e Shkodrës, 13 prej të cilëve...

Me origjinë nga Vukli i Kelmendit të Malësisë së Madhe në karrigen e Gjykatësit në Amerikë – nga Frank Shkreli

Me origjinë nga Vukli i Kelmendit të Malësisë së Madhe në karrigen e Gjykatësit në Amerikë nga Frank Shkreli Në shkrimet e mia modeste në të kaluarën...

Shpella e Frashnit në Bajzë nga Ndue Bacaj

Shpella e Frashnit në Bajzë nga Ndue Bacaj Simboli i harruar i civilizimit europianoperëndimor të Malsisë së Madhe dhe më gjerë. Në qendrën e Komunës Kastrat, në...

Carleton S. Coon – Antropologu i famshëm amerikan që bëri studime në Gegni

Karleton Kuni (Carleton S. Coon) 1904-1981 Antropologu i famshëm amerikan që bëri studime në Gegni nga Ilir Seci Duke lexuar një reviste antropologjike që publikohet nga Universiteti...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.