back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mahatma Gand'hi

Lenini dhe Gandhi nga Klodi Stralla

Lenini dhe Gandhi nga Klodi Stralla Fundjanari është përvjetori i vdekjes së dy personaliteteve të mëdha historike të shek. XX-te: Vladimir Iliç Leninit (21 janar...

Mahatma Gand’hi (1869-1948) – Jeta

“Jeto sikur vdekja ka me t'marrë nesër... mëso sikur ke me jetue n'amshim...!”

Mahatma Gand’hi (1869-1948) – Ndryshimi i Botës

“Janë veprimet ato çka vlejnë. Mendimet tona për aq sa mund të jenë të vlefshme, janë si ato perlat fallse që mashtrojnë, nëse ne...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.