back to top
18.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

“Lyra”

“Abeli” dhe “Lyra” të Et’hem Haxhiademit (1940) – nga Vangjo Nirvana

“Abeli” dhe “Lyra” të Et'hem Haxhiademit (1940) nga Vangjo Nirvana* *** Udhëtari, që e shpie udha edhe në Firenze, po të vizitojë Galleria d'Arte Moderna,...

“Abeli” dhe “Lyra” të Et’hem Haxhiademit nga Vangjo Nirvana*

“Abeli” dhe “Lyra” të Et'hem Haxhiademit nga Vangjo Nirvana* *** Udhëtari, që e shpie udha edhe në Firenze, po të vizitojë Galleria d'Arte Moderna,...

Pak rreshta për “Lyrën” dhe për Haxhiademin nga Jozef Radi

Pak rreshta për “Lyrën” dhe për Haxhiademin nga Jozef Radi “Lyra” e Et’hem Haxhiademit, e botueme në vitin 1939, asht pa as ma të voglin diskutim...

Ideologjia e dashurisë, përballë ideologjisë së urrejtjes nga Aurel Plasari

Ideologjia e dashurisë, përballë ideologjisë së urrejtjes nga Aurel Plasari Et'hem Haxhaidemi u kthye në atdhe në vjeshtën e vitit 1928. Mbas studimeve të mesme në...

Pak rreshta për “Lyrën” e Haxhiademit nga Jozef Radi

Pak rreshta për “Lyrën” e Haxhiademit nga Jozef Radi “Lyra” e Et’hem Haxhiademit, botue në vitin 1939, asht pa as ma të voglin diskutim jo vetëm...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.