back to top
33.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Letra

Letra e Mark Shllakut para pushkatimit: ”Fytyrat tuaja më dalin përpara syve e s’më lanë me dekë” – nga Luljeta Progni

Letra e Mark Shllakut para pushkatimit: ''Fytyrat tuaja më dalin përpara syve e s’më lanë me dekë'' nga Luljeta Progni Letra e Mark Shllakut drejtuar bashkëshortes,...

“Po i bën varrin Shqipërisë” – Letra e Edip Tërshanës për diktatorin para pushkatimit

"Po i bën varrin Shqipërisë..." Letra e Edip Tërshanës për diktatorin para pushkatimit … Këtë varr po ja bani atdheut edhe me politikën tuaj të jashtëme . Ndërsa...

Edith Durham i shkruan Mit’hat Frashërit

Edith Durham i shkruan Mit’hat Frashërit Londër, 1 shkurt 1921 I dashur Zotëri Jam lindur në vitin 1863 dhe isha më e madhja e fëmijëve të Arthur...

Një letër e Dr. Filip Papajanit për Lef Nosin, në ndihmë të Poetit Lasgush Poradeci…

Një letër e Dr. Filip Papajanit për Lef Nosin. Kërkon ndihmë për Poetin Lasgush Poradeci... Fort i dashuni Zoti Lef, Më vjen mirë se sot po gjej...

Nji letër dashnie – nji perlë letrare sentimentale… Erih Maria Remarque

Nji letër dashnie - nji perlë letrare sentimentale nga Erih Maria Remarque... “Të gjitha dashuritë kërkojnë të jenë të përjetshme… e pikërisht këtu e kanë burimin mundimet dhe...

Dy letra të At Fishtës dërgue albanologut të madh Norbert Jokl

Dy letra të At Gjergj Fishtës dërgue albanologut të madh Norbert Jokl (Nga fondi i Bibliotekës Kombëtare Austriake në Vjenë) Paraqitje Këto dy letra që po...

Letra e At Pjetër Meshkallës S.J. drejtue Mehmet Shehut

Kjo letër është gjëja më e mrekullueshme, më e pazakontë e botës së thellë shpirtërore të një Individi të jashtzakonshëm. Ndër tre milione shqiptarë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.