Nyjet-Arkivit për » Lenini «

Pesha e emnit… tregim nga Lek Pervizi

Pesha e emnit… tregim nga Lek Pervizi (shkëputun nga libri me tregime “Rrathët e Ferrit” që botohet së shpejti) Poterja metalike e çangës së madhe të kampit u vërsul e papërmbajtun në Lexo Me Teper.

“Dashuria zbut dhe hekurin…!” Avni Delvina

“Dashuria zbut dhe hekurin…!” nga Avni Delvina Shpesh piktori Avni Delvina të mahnit me fantazinë e tij, me kontrastet, me dinamiken e punimeve, me kolazhet e absurdit, shpesh ai na bën Lexo Me Teper.

Nacionalizmi shqiptar dhe fqinjët tanë… Ardian Ndreca

Nacionalizmi shqiptar dhe fqinjët tanë… Ardian Ndreca 31 gusht 2013(fb) Nacionalizmi asht nji prej fenomeneve moderne ma të pakapshme nga pikëpamja konceptuale, mbasi ai ndërron pamje dhe formë, tue kalue prej Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook