back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Karl Popper

Përralla e shoqërisë së hapur dhe Minishengeni i Edi Ramës – nga Kujtim Drishti

Përralla e shoqërisë së hapur dhe Minishengeni i Edi Ramës nga Kujtim Drishti⁠ Një filozof që quhej Karl Popper, shpiku në shekullin e shkuar teorinë e...

Vendosja e komunizmit në Shqipërí… Fakte si edhe konsiderata (Bisedë televizive) nga Mërgim Korça

Vendosja e komunizmit në Shqipërí... Fakte si edhe konsiderata (Bisedë televizive) nga Mërgim Korça Kaluan tashmë dhjetvjeçarë të tërë edhe vazhdon e është bashkëkohës debati në se...

“Intelektuali i majtë” – nga Prof. Sergio Ricossa

"Intelektuali i majtë" - nga Prof. Sergio Ricossa* Të dallosh një intelektual “të majtë” nuk është aspak e zorshme, pasi ai shpaloset gjithandej dhe lidhet...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.