back to top
23.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Karbunara

Bujku i Karbunarës dhe Kryebashkiaku i Romës ose Xhevahir Shehu dhe Francesco Rutelli nga Simon Vrusho

Bujku i Karbunarës dhe Kryebashkiaku i Romës ose Xhevahir Shehu dhe Francesco Rutelli nga Simon Vrusho Jemi në vitin 1997. Një grup emigrantësh shqiptarë nga Karbunara e...

Babi që s’u kthye një mbrëmje… rrëfim nga Izota Haruni

Izota Haruni në pak rreshta për veten e saj Jam e lindur në qytetin e Tiranës, me 14 janar të vitit '61... dhe e rritur...

“Ç’tu desh Dasma në Karbunarë!” nga Jozef Radi

“Ç'tu desh Dasma në Karbunarë!” nga Jozef Radi Dikur, fshati Karbunarë ka qenë nënprefekturë, derisa nga fundi i shekullit të Nëntëmbëdhjetë, ajo njësi organizative administrative...

Zef Gjeloshaj – Shqiptari që u takua me Titon Dashnor Kaloçi

Zef Gjeloshaj - Shqiptari që u takua me Titon nga Dashnor Kaloçi Zef Gjeloshaj, ka qenë edhe mësuesi im i rusishtes për disa vite... po...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.