back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kanuni i Skenderbeut

Kanuni Lekës, nuk është i “Lekë Dukagjinit”, por i Aleksandrit madh – i Traditës ilire – nga Dr. Kasem Biçoku

Kanuni Lekës, nuk është i “Lekë Dukagjinit”, por i Aleksandrit madh - i Traditës ilire nga Dr. Kasem Biçoku Aleksandri i Madh në kujtesën historike, të...

Pse i njohim Skënderbeut vetëm ditën e vdekjes?! – nga Ilirjan Gjika

Pse i njohim Skënderbeut vetëm ditën e vdekjes?! nga Ilirjan Gjika Duke mos ditur saktësisht nga historia ditën e tij të lindjes, Skënderbeu përkujtohet vetëm ditën...

Ulliri më i vjetër në Ballkan (2000 vjeçar) ndodhet në Berat

Ulliri më i vjetër në Ballkan (2000 vjeçar) ndodhet në Berat Misteri i jetëgjatësisë, pema e Ullirit mund të rrojë përgjithmonë! Pse prerja e Ullinjve dënohej rëndë...

Shkodra do të vijojë të jetë ndër qendrat kryesore të kulturës kombëtare

Shkodra do të vijojë të mbetet  ndër qendrat kryesore të kulturës kombëtare... Frano Illia: (Arbëria, 11, 1993) Intervistë me Imzot Frano Illia, Arqipeshkv i Shkodrës dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.