back to top
33.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kadri Hoxha

Promemorja e Ahmet Jegenit – nga Astrit Jegeni

Promemorja e Ahmet Jegenit nga Astrit Jegeni Qeskat e vlerave “Numërova vitet e mia dhe zbulova që kam më pak kohë për të jetuar tash e mbrapa...

Historia e Piktorit italian, një fije peri e ndau nga fati i “Batalionit Blu” – përgatiti Faik Skopeci

Historia e Piktorit italian Ettore Ponzi - një fije peri e ndau nga fati i “Batalionit Blu” përgatiti Faik Skopeci Peizazhi shqiptar mbetet burim frymëzimi për...

29 Shtator 1943, aksioni te Kroi i Pishkashit, kundra ushtrisë Gjermane dhe historia e kolonës Gamucci nga Prof. Lutfi Alia

29 Shtator 1943, aksioni te Kroi i Pishkashit, kundra ushtrisë Gjermane dhe historia e kolonës Gamucci nga Prof. Lutfi Alia Më 3 shtator 1943, kryeministri...

Kolaboracionizmi i pafund me rrenën nga Ardian Ndreca*

Kolaboracionizmi i pafund me rrenën nga Ardian Ndreca* Dekorimi nga ana e Presidentit të Republikës i 67 pjesëtarëve të Ballit Kombëtar në vitin 1943, në një fshat...

Gjuha kryeneçe e fotove – Shkollat shqipe ne Maqedoni 1941-1944

Gjuha kryeneçe e fotove - Shkollat shqipe në Maqedoni 1941-1944 Shpesh kur fjalët s'mbrrijtë me i thanë si duhet kohnat e ikuna, kam vërejtë se janë...

Nezir Muzhaqi – nga bangat e shkollës… te varja në litar*

Nezir Muzhaqi - nga bangat e shkollës... te varja në litar*  Nezir Muzhaqi - Një Princ i Vërtetë Nezir Muzhaqi - Një hero dhe një mesazh “Prindi që le...

Përvjetori i heroit të Qëndresës Antifashiste Abaz Kupit Dalip Greca

Përvjetori i heroit të Qëndresës Antifashiste Abaz Kupit dhe pengu i të birit te tij... nga Dalip Greca Më 9 janar, në ditëvdekjen e Abaz Kupit,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.