back to top
24.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

"Jordan Misja"

Nji vlerësim për Denata Ndrecën – dhe pak nga poezia e saj

Kush është Denata Ndreca Denata Ndreca, asht e lindun dhe e rritun në Shkodërloce. Mbaron gjimnazin Jordan Misja, dhe  vazhdon studimet e larta në universitetin e...

Piktura dhe etnosi i piktorit dhe etnografit Simon Rrota nga Besi Bekteshi

Piktori Simon Rrota Jeta dhe vepra e nji Piktori Mësues Simon Rrota lindi në Shkodër më 23 tetor 1887. I jati, Gjush Rrota, i kushtoi...

Mërgim Korça – “Mbi kolaboracionizmin plus shkrime të tjera”

Mërgim Korça "Mbi kolaboracionizmin plus shkrime të tjera" Tiranë 2014 Mblodhi Bardhyl Selimi Mbi Kanunin Profesori japonez Kazuhiko Yamamoto, specialist i fushës së ligjshmërisë kanunore botërore: “Kanuni i Maleve...

Pak rreshta mbi mjeshtrin e Jareve shkodrane – Bik Ndoja

Shuhet këngëtari i madh Bik Ndoja Me 27 dhjetor 2015, në qytetin e Shkodrës ka ndërruar jetë bilbili i kangës qytetare shkodrane, Bik Ndoja, në...

George Pali: “…hiqni dorë nga piktura depresive, gri, e randë, e pakuptimtë…!”

Nji penelatë ma tepër mbi Gjergj Palin dhe veprën e tij... refleksion nga Jozef Radi Të dielën, me 7 Shtator 2014, në orën 8 te...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.