back to top
28.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Iskra Thoma

Ne me touche pas… – tregim nga Rudina Lohja – Kurti

"Ne me touche pas..." tregim nga Rudina Lohja - Kurti Gjithçka qëndron bukur, motër e shtrenjtë, për çka u emocionova dhe u lumturova. I tërë tregimi...

Krishtlindjet në Pol nga Luigi Pirandello

Krishtlindjet në Pol nga Luigi Pirandello Perktheu Iskra Thoma Luigi Pirandello1 (1867-1936) Dramaturgu më i madh italian i shek. të XIX, Luixhi Pirandelo, lindi në Agrigento, më 1867...

“Trёndafili i Dimrit” – Pёrkthime nga Iskra Thoma dhe Kёrcuri – tregim nga Giovanni Pascoli

Trendafili i Dimrit nga Rosalba Caffo Dallari Një lule - simbol i dashurisë i mbledhur në brymën dimërore. Novelat - petale që përqendrohen rreth festimeve...

Një Urim djalit tim, Gridit… nga Iskra Thoma

Një Urim djalit tim, Gridit... nga Iskra Thoma Në pallatin 25, buzë Lanës në Bulevardin e Tiranës një grua e re priste të bëhej për herë...

Magji e letërsisë dhe e librit në Mantova 2015 – nga Jozef Radi

Magji e letërsisë dhe e librit në Mantova nga Jozef Radi Shenime dhe refleksione nga Festivaletteratura Mantova 2015 Në botën e sotme të letrave, po flitet gjithnji...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.