back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Internimi

“Shekspiri” u shkrua nga Hygoi në mërgim dhe u përkthye në shqip nga Abdulla Rami në internim” – Bisedë me Ermira Godon në ExLibri

“Shekspiri” u shkrua nga Hygoi në mërgim u përkthye në shqip nga Abdulla Rami në internim" Bisedë me Ermira Godon në ExLibri  për veprën “William Shakespeare”...

238 të internuar vdiqën në kampet telash me gjemba në vitet 1949-1953 – Kastriot Dervishi

238 të internuar vdiqën në kampet telash me gjemba në vitet 1949-1953 nga Kastriot Dervishi Pasi publiku është ushqyer së fundmi me informacione të pasakta e...

“Autokritika”… rrefim nga Dine Dine

"Autokritika"... Rrefim nga Dine Dine "Ore, po qo ish për të vanur kujën, jo ta themi kshua, si burri burrit. Qy ish sabotim. Ke sabotur aksionin...

Requiem për njeriun, Ali Dema! Jozef Radi

  Requiem për njeriun, Ali Dema! nga Jozef Radi   Para pak ditësh vdiq Ali Dema... nji prej të shumtëve të kësaj bote... Për shumicën ky emën s’do...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.