back to top
18.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Iliret

Eqrem Çabej Mbi tezën Ilire dhe Pellazge

Eqrem Çabej Mbi tezën Ilire dhe Pellazge Vështrime mbi prejardhjen e popullit shqiptar dhe të gjuhës së tij.1) Kur shtrohet problemi i burimit të një populli, ai...

Akademik Aleksandër Stipçeviq (1930-2015), Ilirologu me famë botërore nga Don Lush Gjergji

In memoriam: Akademik Aleksandër Stipçeviq (1930-2015), Ilirologu me famë botërore nga Don Lush Gjergji Me 31 gusht, edhe një humbje e madhe për botën shqiptare,...

Protokolli i Moskës: Stalini me jugosllavët: Shqiptari besnik si qeni

Protokolli i Moskës, (prill 1947)  Stalini me jugosllavët: Shqiptari besnik si qeni Dialogjet e mëposhtme janë nga bisedat zyrtare të protokollit më të lartë të zhvilluara...

Antropologu Osmanagiç: “Historia e Njerzimit” e gjitha një gënjeshtër! Ja dhe provat!

Antropologu Semir Osmanagiç: “Historia e Njerzimit”  e gjitha një gënjeshtër! Ja dhe provat! "Historia e njerëzimit në këtë planet mbetet gënjeshtra më e madhe që...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.