back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

“homo sovieticus”

Albert Kamy – një ‘‘ndërtues i fatit njerëzor’’ dhe pasiviteti i verbër i të shkolluarve shqiptarë… nga Robert Martiko

Albert Kamy - një ‘‘ndërtues i fatit njerëzor’’ dhe pasiviteti i verbër i të shkolluarve shqiptarë... nga Robert Martiko (shkrimtar)  Prej personalitetesh si Albert Kamy, intelektualit...

Svetlana Alexievich – Nobelistja e Letërsisë 2015 – nga Klodi Stralla dhe Ilir Seci

Svetlana Alexievich - Nobelistja e Letërsisë 2015 Të skalisësh një epokë nga Klodi Stralla Çmimi Nobel për letërsi 2015, iu akordua bielloruses Svetlana Alexievich, e cilësuar si...

Letra e At Pjetër Meshkallës S.J. drejtue Mehmet Shehut

Kjo letër është gjëja më e mrekullueshme, më e pazakontë e botës së thellë shpirtërore të një Individi të jashtzakonshëm. Ndër tre milione shqiptarë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.