Nyjet-Arkivit për » Gustav Klimt «

Gjuha e dashurisë në mozaikët e Erietës – nga Jozef Radi

Gjuha e dashurisë në mozaikët e Erietës nga Jozef Radi prej 16 Nëntor deri me 18 nentor2020,  në Muzeun Historik Kombëtar, Erieta Koliqi – Gajtani, hap ekspozitën e saj te punuar me Lexo Me Teper.

“Pylli i thuprave” i Gustav Klimt simbas Ilirjana Stankaj

“Pylli i thuprave” i Gustav Klimt simbas Ilirjana Stankaj Nji ndër pikturat ma interesante të peizazhit, në artin botëror, asht “Pylli i thuprave” i Gustav Klimt. Autori krijon aty nji tip strukture Lexo Me Teper.

Një rrugicë elbasanase prej një piktori austriak

Një rrugicë elbasanase prej një piktori austriak Leopold Forstner, ishte nji artist austriak i artit modern. Mik i ngushtë i piktorit të madh austriak, Gustav Klimt. Ai ka udhëtuar në vitet 1917-1918, Lexo Me Teper.

Nji dashni e vogël… përballë urrejtjes… esse Jozef Radi

Nji dashni e vogël… përballë urrejtjes së madhe… esse nga Jozef Radi Këto përkthime, janë krye n’nji kohë të largët, e tmerrsisht të frikshme… dhe i mendoja të humbuna… Ishin kohna Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook