back to top
35.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjon Pagëzori

Deti si mefatorë, një receptim filozofik me lexuesin, në poezinë e Aleksandër Çipës – nga Emrije Krosi

Deti si mefatorë, një receptim filozofik me lexuesin, në poezinë e Aleksandër Çipës nga Emrije Krosi Shumë teori letrare të leximit të poezive apo edhe të shkrimit,...

Si u takova n’nji ditё tё mbrame me Bukowskin… Parathanie dhe tre poezi – nga Jozef Radi

Si u takova n’nji ditё tё mbrame me Bukowskin… Parathanie prej Jozef Radi Rrallë më ka ndodhё që nji poet të njoftun me e ba pjesë...

Enigma e një fjale… – nga Genc Hoti – (A mos është një Fjalë paraardhëse e Gjuhës Shqipe?)

Enigma e një fjale...* nga Genc Hoti A mos është një Fjalë paraardhëse e Gjuhës Shqipe? Të gjithë ne që u morëm me këtë punë nuk ishim...

Rrëfime e dhimbje rreth Kishës së Vaut të Dejës – nga Ndoc Selimi

Rrëfime e dhimbje rreth Kishës së Vaut të Dejës nga Ndoc Selimi Në vazhdim të aventurave komuniste kundër fesë e objekteve të kultit në Shqipëri...

Leonardo Da Vinçi: 16 fakte interesante për gjeniun e Rilindjes

Leonardo Da Vinçi: 16 fakte interesante për gjeniun e Rilindjes (2 maj 1519 - 2 maj 2019) - 500 vjetori i vdekjes së Gjeniut Misteri i...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.