back to top
27.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjon Keka

Bust i panjohur i Gjergj Kastriotit-Skënderbeut

Bust i panjohur i Gjergj Kastriotit-Skënderbeut nga Gjon Keka Nuk është e rastësishme që Gjergj Kastrioti të jetë në shumë vende të Europës dhe Botës,...

Anton Çetta, Studiues i Folklorit – nga Prend Buzhala (Ose: mbi ideologjinë e mohimit)

Anton Çetta - Studiues i Folklorit (Ose: mbi ideologjinë e mohimit) nga Prend Buzhala -Mbi figurën shumëpërmasore të Anton Çettës, në vëllimin "Anton Çetta figurë poliedrike...

Kuvendi i Lezhës dhe Fryma e Unitetit – nga Gjon Keka

Kuvendi i Lezhës dhe Fryma e Unitetit nga Gjon Keka Me rastin e 577 vjetorit të Kuvendit të Lezhës Me një krenari të drejtë, por në...

Doli Nr. 80 i Revistës KuqeZi… Editorial nga Lek Pervizi

Përshëndetje nga revista Kuq e Zi Doli Nr. 80 i kësaj Reviste, dhe ajo tashma hyn vitin e XXI të saj. Revista është e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.