back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gjergj Elez Alia

Tue kujtue Át Gjergj Fishtën nga Gjin Duka (at Daniel Gjeçaj)

Tue kujtue Át Gjergj Fishtën nga Gjin Duka (at Daniel Gjeçaj) Në kujtim të shtatëmbëdhetë vjetorit të dekës të Poetit kombtár (“Shêjzat” vj. I, nr. 4-5, 1957) Shtatëmbëdhetë...

Monumenti në Këmbë i Musinesë… nga Jozef Radi

Monumenti në Këmbë i Musinesë... nga Jozef Radi ...Hymn për nji grua, për shumë gra, për gjithë gratë... Për Musine Kokalarin kam lexuar dhe dëgjuar shumë......

Dy letra të At Fishtës dërgue albanologut të madh Norbert Jokl

Dy letra të At Gjergj Fishtës dërgue albanologut të madh Norbert Jokl (Nga fondi i Bibliotekës Kombëtare Austriake në Vjenë) Paraqitje Këto dy letra që po...

Legjenda e Fran Djallit nga Vermoshi… Jozef Radi

Legjenda e Fran Djallit nga Vermoshi... nga Jozef Radi Fran Tinaj, ishte nji malsor i thjeshtë prej Vermoshi. N'rini të vet kishte krye detyrën e...

“Kanga e Gjergj Elez Alisë”, me komente të Ullmar Qvick

“Kanga e Gjergj Elez Alisë” me komente të Ullmar Qvick Gjergj Elez Alia është një hero i të këngëve epike të quajtura Cikli i Kreshnikëve. Kënga...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.