back to top
21.5 C
Tirana
E hënë, 20 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Giovanni Pascoli

Montale, Quasimodo, Ungaretti, “Perfectum Trinum” – sjellë në shqip nga Zef Zorba

Botohet “Perfectum trinum”, libri me përkthime i Zef Zorbës nga Bepin Kolvataj Ditët e heshtjes dhe qëndrimi i gjatë në sirtar mbaruan. Poezi të përzgjedhura si Montale,...

Në Firence, me misionin e kunorës për Telinin – nga Lazër Radi

Në Firence, me misionin e kunorës për Telinin nga Lazër Radi Marrë nga libri në botim "Gjurma t'nji ditari të djegun" Nga njiqind kampista shqiptarë, me datën...

“Trёndafili i Dimrit” – Pёrkthime nga Iskra Thoma dhe Kёrcuri – tregim nga Giovanni Pascoli

Trendafili i Dimrit nga Rosalba Caffo Dallari Një lule - simbol i dashurisë i mbledhur në brymën dimërore. Novelat - petale që përqendrohen rreth festimeve...

Giovanni Pascoli – (1855-1912) Dhimbja

"Dhimbja, bahet edhe ma shumë dhimbje, nëse heshtet...!"

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.