back to top
26.5 C
Tirana
E hënë, 15 Prill, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Giaccomo Leopardi

Një lirik në New York – Leka Ndoja mbi poezinë e librit “Pa moshë” të Artan Kafexhiut

Një lirik në New York Leka Ndoja - mbi poezinë e librit "Pa moshë" të Artan Kafexhiut Paraqitja para lexuesit e një autori të pjekur, tashmë...

Migjeni – poet flamurtar! – nga Pashko Gjeçi (1940)

Nji ndër shkrimet e para e ma interesante, të cilin pa frikë mund ta konsiderojmë si studimin e parë serioz shkrue mbi Migjenin, kur...

Giaccomo Leopardi – L’infinito – sjellë në shqip prej Ernest Koliqit, Lazër Shantojes, Arshi Pipës, Nikollë Dakajt, Zef Schiro di Maggios dhe...

Giaccomo Leopardi L'infinito (Në 8 përkthime Ernest Koliqi, Lazër Shantoja, Arshi Pipa, Nikollë Dakaj, Zef Schiro di Maggio, Jozef Radi, Kristaq Jorgo, Max Rakipaj, Remzi Osmani) Leopardi asht...

1949 – Pse u dënua Gjergj Fishta?! – Dokument pa nënshkrim

1949 - Pse u dënua Gjergj Fishta?! Dokument pa nënshkrim Ndër tezat që po përgatiteshin të diskutoheshin në Konferencën III të Lidhjes parashtrohet dhe kjo...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.