back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

George Washington

Presidentët e Shteteve të Bashkuara, për Shqipërinë e Kosovën – nga Pertefe Leka

Presidentët e Shteteve të Bashkuara, për Shqipërinë e Kosovën nga Pertefe Leka Populli Shqiptar i përjetësoi në vepra monumentale Në situata të luftës për ekzistencë,...

Kufizimi i mandateve si garanci kundër uzurpimit të posteve publike – nga Kastriot Çipi

Kufizimi i mandateve si garanci kundër uzurpimit të posteve publike nga Kastriot Çipi Precedenti Roosevelt dhe Amendamenti XXII i Kushtetutës amerikane si mësim për Shqipërinë...

Cincinati… dhe një paralele me kohët moderne – nga Sokol Neçaj

Cincinati dhe një paralele me kohët moderne nga Sokol Neçaj Cincinnatus ishte burrështets romak, i cili, në pleqëri, doli në pension për t'u marrë me fermën...

Në vend të hyrjes – Nëse do më pyesi lexuesi… – nga autorja Zyba Hysa

Në vend të hyrjes - Nëse do më pyesi lexuesi… nga autorja Zyba Hysa 1.Çfarë u nxiti të shkruani një libër historik për Gjergj Kastriotin –...

Pse u ekzekutua Akif Pashe Permeti Menaxheri i “Diellit”? – pyet e mbesa Mirjam Deponte

Pse u ekzekutua Akif Pashe Permeti Menaxheri i "Diellit"? pyet e mbesa Mirjam Deponte Mirjam Deponte, Mbesa e Akif Përmetit nga Kroacia, i shkruan editorit të...

Zëri i Nolit dhe një Fotografi e Vjetër nga Qerim Vrioni

Zëri i Nolit dhe një Fotografi e Vjetër nga Qerim  Vrioni Ndërsa zërin e Nolit e kisha dëgjuar dhe para disa kohësh, atë të Fishtës e...

Ndre Mjeda dhe kanga e Tij e Lirisë… edhe për Amerikën e Presidentin Washington

Ndre Mjeda dhe kanga e Tij e Lirisë... edhe për Amerikën e Presidentin Washington E hëna e tretë e muajit shkurt, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

George Washingtoni – Shqiptari nga Kosova, që krijoi Amerikën

George Washingtoni - Shqiptari nga Kosova, që krijoi Amerikën Nëna e presidentit historik amerikan George Washington ishte shqiptare me prejardhje nga rrethi i Pejës....

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.