back to top
33.5 C
Tirana
E shtunë, 13 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fryma

Fryma… – nga Muç Xhepa

Fryma nga Muç Xhepa “...Ata e përmbysin rendin e vjetër në pak orë ose ditë, i gjithë rrëzimi përtokë me forcë zgjat disa javë ose më së...

“Yjet e pashuar” të viteve ’30 ose Iluminizmi Shqiptar! nga Alma Lama

  "Yjet e pashuar" të viteve ’30 ose Iluminizmi Shqiptar! nga Alma Lama Pesë vitet e kërkimeve në Bibliotekën Kombëtare, për studiuesen kosovare, Resmije Kryeziu, janë kurorëzuar së...

Shqipëria në optikën e Dom Simon Jubanit… dhe Frymë pas Fryme… nga Menita Ljarja

Frymë pas Fryme... nga Menita Ljarja Poeti i famshëm italian Giacomo Leopardi në njërën nga veprat e tij rrëfen se një herë në Firence kishte...

Krist Maloku Polemik… nga Elsa Demo

Krist Maloku Polemik... nga Elsa Demo Në pervjetorin e lindjes së intelektualit nga Prizreni, që u formua dhe ngrysi jetën në Vjenë e Grac. Iu...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.