back to top
31.5 C
Tirana
E martë, 25 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fatos Merlika

Klora… – E mbijetuemja e Kampit të Tepelenës – nga Dafina Sinani

Klora... - E mbijetuemja e Kampit të Tepelenës nga Dafina Sinani E gjeta Kloren në shtëpinë e saj në rrugën "Vllazën Huta". E qeshun, e mbështetun...

1984 – Plani i posaçëm për kontrollin e elementëve të deklasuar në Kampin e Gradishtës

1984 - Plani i posaçëm për kontrollin e elementëve të deklasuar në Kampin e Gradishtës Si mund të përgatitej vigjilenca apo goditja ndaj elementit të...

Nji përvjetor – 21 Nentor! – nga Mustafa Merlika

K’të bisedë përkujtuese me veten, Mustafa Kruja, e bën në një ditë që shenjin e gëzimit dhe dhimbës më t’madhe atnore mban. Më 21...

“Katër familje në një dhomë, kur flenë s’shtrijnë dot as këmbët…” Një dokument… dhe një e vërtetë…!

Një dokument... dhe një e vërtetë...! Historia e Evgjen Merlikës me Lazër Radin në Gradishtë Ndërsa po e lexoja një dokument të Ministrisë së Brendëshme të...

Jetë e coptuar pa të drejtë… – nga Ndoc Selimi

Jetë e coptuar pa të drejtë... (Me historianin dhe shkrimtarin Eugjen Merlika – Kruja) nga Ndoc Selimi Ai flet ngadalë e më zë të ulët. Ndoshta një...

Klara Merlika: Shkova n’internim me përparësen e shkollës

Shkova në internim me përparësen e shkollës dhe dola gjyshe pas 45 vjetësh...  Klara Mirakaj - Merlika interviste prej Ermira Isufaj - Panorama -  25...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.