back to top
26.5 C
Tirana
E shtunë, 18 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Fatmir Terziu

Kujunxhi – nga Fatmir Terziu

  Kujunxhi nga Fatmir Terziu Në fillim ishte një lutje. Më pas dëshira e fundit. Ashtu ndodhi me cikërimën e fundit të flashkët që u shkrep për...

Duke kënduar Sofínë… në Përvjetorin e lindjes së Et’hem Haxhiademi (8 mars 1902 – 17 mars 1965) – Përmblodhi & rrëfeu Hortensia Haxhiademi

Duke kënduar Sofínë... në Përvjetorin e lindjes së Et’hem Haxhiademi (8 mars 1902 - 17 mars 1965) Përmblodhi & rrëfeu Hortensia Haxhiademi “...të dua shumë!” *** “...për...

Kush është Diaspora shqiptare e vërtetë Thanas L. Gjika

Kush është Diaspora shqiptare e vërtetë nga Thanas L. Gjika (Me rastin e vizitës që do të bëjë Ministri Majko tek ne) Qeveria Rama i shtoi...

Kreolizmi poetik i Anton Çefës nga Dr. Fatmir Terziu

Kreolizmi poetik i Anton Çefës nga Dr. Fatmir Terziu Etja për një delir të blertë Kur në qiell të andrrës sime prek/ Me duer të brishta, Zgjohen vegime...

Të çlirohemi nga mendësitë osmaniste, komuniste dhe pseudodemokratike nga Thanas L. Gjika

Të çlirohemi nga mendësitë osmaniste, komuniste dhe pseudodemokratike nga Thanas L. Gjika Populli shqiptar ka jetuar shumë gjatë nën zgjedhat e huaja romake, sllave, osmane, etj., dhe...

Liri e nëpërkëmbur morrash… cikël poetik nga Julia Gjika

Liri e nëpërkëmbur morrash... cikël poetik nga Julia Gjika “Vështirë se mund të gjesh në realitetin shqiptar një zë të tillë, ku pikiatat e lirisë të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.