back to top
27.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Elvira Dones

Përballë “Pasqyrës…” së Erida Petritit – nga Jozef Radi

Përballë “Pasqyrës…” së Erida Petritit nga Jozef Radi Libri me tregime i Erida Petritit “Riflessa in uno specchio rotto” (E shfaqur në një pasqyrë të thyer)...

Shkrimtari dhe turma – nga Myftar Gjana

Shkrimtari dhe turma nga Myftar Gjana "Drita e publikut errëson gjithçka" (Heideger) Një ese që më ka pasë bërë përshtypje. Qofsh i parajsës, miku ynë, poeti dhe intelektuali...

Itinerari shqiptar – Prej emigrimit në Itali te integrimi europian… kronikë nga Roma, Jozef Radi

Itinerari shqiptar - Prej emigrimit në Itali te integrimi europian... kronikë nga Roma, Jozef Radi Ditën e hënë, me 29 janar 2018, në ambientet e Spazio...

Librat e mi janë plagët e mia… në Republikën e katandisur të letrave!! Intervisë me Roland Gjozën

Librat e mi - plagët e mia... në Republikën e katandisur të letrave!* Intervisë me Roland Gjozën - poeti, tregimtari, romancieri, lëvruesi i esesë...

Pa Jamarbër Markon! nga Hans-Joachim Lanksch

Pa Jamarbër Markon! (19.3.1951 - 4.9.2010) nga Hans-Joachim Lanksch “Dielli lind, perëndon dhe vdes” Jamarbër Marko u lind më 19 mars 1951, në Tiranë. Studion për gazetari...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.