Nyjet-Arkivit për » Elbert Hubbard «

Prof. Beqir Haçi, student dhe mësues i Shkollës Amerikane, viktimë e komunizmit – nga Pertefe Leka

Prof. Beqir Haçi, student dhe mësues i Shkollës Amerikane, viktimë e komunizmit nga Pertefe Leka (Një ndihmesë për mësues dhe nxënës të shkollës shqipe) Përshëndetje Jozef, Shkrimin që po ju dërgoj është për një Lexo Me Teper.

Elbert Hubbard – Albert Einstaein

  “Kush s’asht në gjendje me e kuptue heshtjen tande, ai me siguri s’do mundet me i kuptue as fjalët e tua…” “Jetoj me at vetminë që asht e lodhshme n’rini, por Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook