back to top
15.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ditar

Jahja Domnori, ditari i pazakontë i një mësuesi të viteve ’30-të në Vlorë – nga Pertrefe Leka

Jahja Domnori, ditari i pazakontë i një mësuesi të viteve ’30-të në Vlorë nga Pertrefe Leka Kur fëmijët merreshin nga rruga, iu mësonin shkrim e këndim, por edhe...

Kur dritën e lirisë e pret me nji të verbër nga Jozef Radi

Kur dritën e lirisë e pret me nji të verbër nga Jozef Radi Shkodër, 25 vjet ma parë 3 janar 1991, e enjte Në Tiranë, qe përhapë fjala...

Fletë nga ditari i Majit… nga Edmond Hasani

Fletë nga ditari i Majit... nga Edmond Hasani 11 maj, e dielë Mushkonjat fluturojnë lart!!! Shqiponjat hanë thonjtë poshtë! *** Në murin tim shkrova: “Një popull që zgjedh të qeveriset...

Në pasigurinë e Kohës – Bedra Kaba (pjesa e VII)

Në pasigurinë e Kohës nga Bedra Kaba (pjesa e VII) nga cikli Rrëfej jetën time... dhe tuajën bashkë! Të jetosh në pasigurinë e kohës
 Ndoshta ishte viti...

“Dua të mbaj gjallë kujtimin për një qytet që po vdes…!” Edmond Hasani

“Dua të mbaj gjallë kujtimin për një qytet që po vdes...!” ditar nga Edmond Hasani *** B-analistët televizivë... janë pjesa më dembele, më hipokrite, më e...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.