back to top
29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Dino Campana

Poeti Giovanni Raboni – vepra – poezia – dhe një esse dhe përkthime nga Jozef Radi

Xhovani Raboni (22 janar 1932 - 16 shtator 2004) Ka lindur në Milano me 22 janar të 1932 Vepra e tij poetike përmblidhet në vëllimet:   Gesta romanorum...

Poeti Gëzim Hajdari në botën anglo-amerikane nga Ylli Polovina

Poeti Gëzim Hajdari në botën anglo-amerikane nga Ylli Polovina “...Rritja e prestigjit të poetit shqiptar në Itali edhe në botën e madhe anglo-amerikane mund të ketë edhe zhvillime...

Vepra Poetike e Gëzim Hajdarit Midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara

Vepra Poetike e Gëzim Hajdarit Midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara Botohet në Angli vëllimi Vragë/ Stigmata U botua në Angli vëllimi Vragë/ Stigmata...

Pikëllimi i Paskaj i nji Poeti – Jozef Radi bisedon me Poetin Gëzim Hajdarin 2004

Pikëllimi i paskaj i nji Poeti Bisede e Jozef Radit me poetin Gëzim Hajdari mbi Librin “Gjëmba të Zinj” (Spine nere) 2004 Kronikë dhe intervistë e kahershme (2004) me Poetin...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.