back to top
35.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Caravaggio

Mitet përmes kryeveprave në dy piktura të Rubens dhe Jerome

Mitet përmes kryeveprave në dy piktura të Rubens dhe Jerome Miti "Pero" ose “Mirbërësja romane” - Rubens "Romania mëshiruese" është historia e një gruaje të quajtur...

Mos t’ishte nana, isha ba Da Vinçi! nga Roland Gjoza (Ese për piktorin Kel Kodheli)

Mos t'ishte nana, isha ba Da Vinçi! esse nga Roland Gjoza  (për piktorin Kel Kodheli) Nana nji dhe grueja dy. Mos ishin të dyja, isha...

Reflektim mbi Artin e Avni Delvinës… Jozef Radi

Reflektim mbi Artin e Avni Delvinës... nga Jozef Radi   Bahen gjithnji e ma të shumtë ata që ndjekin me pasion artin kompleks të Avni Delvinës,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.