back to top
23.5 C
Tirana
E diel, 23 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Biblioteka Kombëtare

Nga Komisia Letrare Shqipe e 1916 te Pirro Misha – nga Alba Kepi

Nga Komisia Letrare Shqipe e 1916 te Pirro Misha nga Alba Kepi Vendosa të rifreskoj regjistrimin në Bibliotekën Kombëtare. Sapo ngjit shkallët qetësia e mendimet të pushtojnë...

Një foto dhe…disa rreshta-Pano Taçi – nga Qerim Vrioni

  Një foto dhe...disa rreshta-Pano Taçi nga Qerim Vrioni Më 13 qershor 2012, u nda nga jeta poeti “rebel” Pano Taçi. Si homazh per kujtimin e tij...

Skandaloze – për mua… Normale – për të tjerë – reagim nga Frida Vokopola – Gjoka

Skandaloze - për mua… Normale - për të tjerë reagim nga Frida Vokopola - Gjoka Gjatë qëndrimit tonë njëjavor në Tiranë, se bashku me Albert Gjokën,...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare dhe Muzeut Historik Kombëtar – nga Karl Gurakuqi – Shkëputë nga ditari i tij

Themelimi Bibliotekës Kombëtare e Muzeut Historik Kombëtar nga Karl Gurakuqi - Shkëputë nga ditari i tij Karl Gurakuqi themeloj Bibljothekën Kombtare - 28 nanduer 1922 . Mbasi asht kthye në...

Dy Motrat Juka: Model jete gjithnjë më i rrallë në ditët tona – nga Aurel Plasari

Dy Motrat Juka: Model jete gjithnjë më i rrallë në ditët tona nga Aurel Plasari Shënim: Dje, ditë e shtunë, është përcjellë për në “banesën...

Përmbytet Biblioteka Kombëtare – 12 mijë libra të damtuem – opinione të shqetësuara

Tragjedia e Bibliotekes Kombtare - Qershor 2018 Përmbytet Biblioteka Kombëtare - 12 mijë libra të damtuem Opinione të shqetësuara Irhan Jubica Mbas zjarrit të pak kohëve ma parë,...

Robert Elsie – i sakti, i urti, punëtori i madh dhe miku i dashur i Shqiptarëve – Kujtime nga Thanas L. Gjika

Robert Elsie - i sakti, i urti, punetori i madh dhe miku i dashur i Shqiptarëve Kujtime nga Thanas L. Gjika Të hënën, e 2 tetorit...

Ramadan Sokoli – etnomuzikolog shqiptar nga Mirlinda Sokoli – Duma

Ramadan Sokoli - etnomuzikolog shqiptar nga Mirlinda Sokoli - Duma Ramadan Sokoli - u lind më 14 Qershor të vitit 1920, në Shkodër. Prindërit e tij,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.