back to top
24.5 C
Tirana
E diel, 19 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Besi Bekteshi

Piktura dhe etnosi i piktorit dhe etnografit Simon Rrota nga Besi Bekteshi

Piktori Simon Rrota Jeta dhe vepra e nji Piktori Mësues Simon Rrota lindi në Shkodër më 23 tetor 1887. I jati, Gjush Rrota, i kushtoi...

Kisha e Vaut të Dejës, ose simboli i shkatërrimit të Monumenteve të Kulturës nga Besi Bekteshi

Kisha Katolike e "Shën Mërisë" e shek. XIII-të në Vau Dejës, hidhet në erë me mina, me urdhër të shkodranit komunist Fadil Ymeri, më...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.