back to top
16.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Benedeto Croce

Humanizmi në letërsi – nga Leka Ndoja dhe një debat i autorit rreth kësaj teme me Artan Kafexhiun

Humanizmi në letërsi nga Leka Ndoja Babai i letërsisë antike Homeri, mbahet prej shumë kritikësh dhe studiuesish duke përfshirë dhe historianët vetë si autori më...

Filistinizmi puritan… – nga Dr. Leka Ndoja

Filistinizmi puritan... nga Dr. Leka Ndoja Dikush që do të përfshihet në gjykimin e grupit social që nuk i përket - intrusor i vetëshpallun -...

Montale, Quasimodo, Ungaretti, “Perfectum Trinum” – sjellë në shqip nga Zef Zorba

Botohet “Perfectum trinum”, libri me përkthime i Zef Zorbës nga Bepin Kolvataj Ditët e heshtjes dhe qëndrimi i gjatë në sirtar mbaruan. Poezi të përzgjedhura si Montale,...

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufat… – nga Sulejman Gjana

Brukseli nuk ka vend për Pëllumb Xhufat... nga Sulejman Gjana Para disa ditësh, Komuna e Skarbekut në Bruksel lajmëroi mbajtjen më 23 prill (të hënën), të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.