back to top
20.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Bedri Alimehmeti

Terrori i një Kryeqyteti dhe vrasjet në Hotel “Bristol” – nga Dr. Çelo Hoxha

Terrori i një Kryeqyteti dhe vrasjet në Hotel "Bristol" nga Dr. Çelo Hoxha Më 17 nëntor 1944, Tirana nuk u çlirua, siç është thënë deri tani,...

Qyteti i Kërcënuar – nga Bedri Alimehmeti

Qyteti i Kërcënuar nga Bedri Alimehmeti* Vjeshta e dytë e vitit 1759, sapo kishte nisur të numuronte ditët e para. Qyteti si pakuptuar po tkurrej e...

Kur Pikllon shpirti… nga Marsida T. Najdeni

Kur Pikllon shpirti... nga Marsida T. Najdeni Para disa muajsh miku im i mirë, studiuesi Gazmend Bakiu, më dërgoi një libër me një titull dridhërues. “Tirana...

Lasgush Poradeci dhe Tirona… Bedri Alimehmeti

Lasgush Poradeci dhe Tirona... nga Bedri Alimehmeti Një ditë, pak pasi ishte kthyer nga një shëtitje, kishte mbërritur në shtëpinë e Lasgushit, Petraq Kolevica. Pasi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.