back to top
11.5 C
Tirana
E premte, 24 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Bardhosh Gaçe

Fshati Sebep i Sazanit dhe lidhjet e tij me Dukatin – nga Xhelo Petoshati

Fshati Sebep i Sazanit dhe lidhjet e tij me Dukatin nga Xhelo Petoshati (Kujtime të babait tim, ish Komandant i Artilerisë Ajrore në Sazan, nga 1957-1963) Fshati Sebep Emrin e...

Deti si mefatorë, një receptim filozofik me lexuesin, në poezinë e Aleksandër Çipës – nga Emrije Krosi

Deti si mefatorë, një receptim filozofik me lexuesin, në poezinë e Aleksandër Çipës nga Emrije Krosi Shumë teori letrare të leximit të poezive apo edhe të shkrimit,...

Hafiz Sherif Langu, Shqyptarizma për fe e për atdhe – nga Eugen Shehu

Hafiz Sherif Langu, Shqyptarizma për fe e për atdhe nga Eugen Shehu Dibra e Madhe, ajo trevë e lume shqiptare, qarkuar prej lumenjëve gumëzhitës dhe...

Eqrem Bej Vlora – Personalitet i shquar i diplomacisë shqiptare në shekullin e kaluar – nga Eugen Shehu

Eqrem Bej Vlora - Personalitet i shquar i diplomacisë shqiptare në shekullin e kaluar nga Eugen Shehu Familja Vlora, ka qenë dikur në radhët e familjeve...

Kuvendi i Vlorës, pjesëmarrësit dhe firmëtarët e Aktit të Pavarësisë studim nga Aleksandër Meksi

Kuvendi i Vlorës, pjesëmarrësit dhe firmëtarët e Aktit të  Pavarësisë* studim nga Aleksandër Meksi Kuvendi i Vlorës dhe Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë, një ngjarje madhore...

Normanët e hekurt, në besën e Petro Zhulatit nga Fitim Çaushi

Normanët e hekurt, në besën e Petro Zhulatit nga Fitim Çaushi Ardhja e normanëve në Shqipëri, në vitin 1081, ka lidhje edhe me Zhulatin. Një dëshmi...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.