back to top
24.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

At Donat Kurti

Kompozitori i “Kangës së Flamurit të Arbërit” që s’ka vorr… nga Qamil Gjyrezi

Kompozitori i “Kangës së Flamurit të Arbërit”, Bernardin Palaj që nuk ka vorr... nga Qamil Gjyrezi At Bernardin Palaj, ishte një njeri me kulturë të gjanë...

At Bernardin Palaj – folkloristi i Visareve Kombtare

At Bernardin Palaj - folkloristi i Visareve Kombtare Nëse Elias Lonrost (1802-1884) mblodhi këngë të moçme, histori dhe legjenda duke udhëtuar në të gjitha...

Shkolla e Parë Shqipe në Shkodër në vitin 1638…

Shkolla e Parë Shqipe në Shkodër në vitin 1638... Shkollat e para shqipe janë hapur në Shkodër e rrethina, rreth 400 vjet më parë dhe...

Njëqind vjet të “Hyllit të Dritës Agron Gjekmarkaj

Njëqind vjet të “Hyllit të Dritës Agron Gjekmarkaj “Ubi Spiritus Domini, ibi libertas - Ku asht shpirti i Zotit, aty asht liria” Revista “Hylli i Dritës”...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.