back to top
15.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Artan Fuga

Fronti i Dytë! – nga Prof. Artan Fuga

Fronti i Dytë!  nga Prof. Artan Fuga Radha e gjërave është e qartë dhe e e pastër si qelibari! Nëse kryeministri bashkohet me dy të tjerët,...

Under Construction!!! – nga Artan Fuga

Under Construction!!! nga Artan Fuga  Qemaneja e dytë i ish-Partisë Demokratike të para 25 prillit dhe të përpara 11 dhe 18 dhjetorit, shoh që paska deklaruar...

Zonja Kim, prej sot nuk je më ambasadorja ime! – nga Frank Shkreli

Zonja Kim, prej sot nuk je më ambasadorja ime! nga Frank Shkreli Kombi shqiptar ka nevojë për pajtim,  jo për provokime përçarëse! Po të drejtohem me “Zonja Kim”,...

Përmbysja e klasës qytetare historike shqiptare dhe triumfi i idiotizmit kriminal fshatar! – nga Genci Hoti

Përmbysja e klasës qytetare historike shqiptare dhe triumfi i idiotizmit kriminal fshatar!* nga Genci Hoti (Ose ndryshe: Përse përgjegjësia historike e zhvillimit të shoqërisë shqiptare bie...

Figura e Lef Nosit në shtypin e shkruar komunist në regjimin totalitar shqiptar 1945-1965 – nga Sokol Paja/ Dielli

Figura e Lef Nosit në shtypin e shkruar komunist në regjimin totalitar shqiptar 1945-1965 nga Sokol Paja/ Dielli Shtypi i shkruar komunist përgjatë viteve 1945-1965 ishte...

Majta apo djathtas – si orientohemi sot? – Editorial Revista Medius – 8

Majta apo djathtas - si orientohemi sot? Revista Medius - 8 Medius 8 vjen përpara publikut me disa pyetje dhe analiza që rrekin të shpjegojnë kufijtë...

Elegji për Ali Pazarin… nga Artan Fuga

Elegji për Ali Pazarin... (pa të nuk ka kuptim asnjë figurë e futbollit) nga Artan Fuga Ai ishte një nga figurat më të çuditshme të Tiranës...

Liza e Qymyrit nga Artan Fuga

Liza e Qymyrit nga Artan Fuga Ajo ishte një nga personazhet më të rëndësishme të rrugëve të Tiranës. Padyshim nga të vetmet personazhe që si femër, a...

Pse e quaj privilegj të shoqërohem me njerëz të dështuar dhe të braktisur…? nga Artan Fuga

Pse e quaj privilegj të shoqërohem me njerëz të dështuar dhe të braktisur...? nga Artan Fuga Burrat dhe gratë më të mençur sotpërsot janë ata që...

Tre shënime mbi të vërtetën: Goethe – Fuga – Stralla…

Tre shënime mbi të vërtetën: Goethe - Fuga - Stralla... Para disa ditësh nënvizova nji Aforizëm të Goethe-s mbi të vërtetën, duke theksuar nga ana...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.