back to top
19.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Armiku i Popullit

Ndaj të pafajshmëve e të pambrojturve diktatura dëshmoi makabritetin e saj… – intervistë me Jozef Radi – Dëshmi për kujto.al

  Me 21 gusht 2019 në gazetën Mapo, u paraqit kjo intervistë e gjatë në lidhje me gjithë fëmijët që u lindën dhe u rritën...

Mit’hat Frashëri dhe paradokset shqiptare – 50 thënie të gjeniut që kishte 40 mijë libra në shtëpi…

Mit’hat Frashëri dhe paradokset shqiptare 50 thënie të gjeniut që kishte 40 mijë libra në shtëpi... Portreti i babait të tij, rilindësit Abdyl Frashëri, varej në...

Parathanëje e “Lyrës” – Et’hem Haxhiademi (1937)

Et’hem Haxhiademi Lyra - Poezi - (1939) ********** Parathanëje ~~~~~~~~~~~~~ Në nji kohë si kjo e jona, me u marrë njeriu me poezí a me ç’do art t’jetër të...

Puzzle i paplotë kujtimesh… me Fotaq Filipeun nga Dine Dine

Puzzle i paplotë kujtimesh... me Fotaq Filipeun nga Dine Dine Fotaq Filipeun e kam njohur qysh herët, diku aty nga mesi i viteve ’60, kur u...

Dosja gjyqsore e Prof. Pashko Gjeçit & Prof. Arshi Pipës…

Dosja gjyqsore e... Profesor Pashko Gjeçit dhe Profesor Arshi Pipës... Kur lexon sot dosjen gjyqsore të dy profesorëve të nderuar Pashko Gjeçi dhe Arshi Pipa,...

Kur “Zëri i Popullit” sulmonte Armikun e Popullit Dr. L.R.

Kur “Zëri i Popullit” sulmonte “Armikun e Popullit” nga  Jozef Radi Mbas dyzet e shtatë vitesh burg dhe internim të pandërprerë, Lazër Radi, u shfaq...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.